Toom-Kuninga 21 kortermaja arhitektuurikonkurss
Hoone arhitektuurseks ideeks on rajada maht, mis on kaasaegse arhitektuurikeelega ja ümbritsevasse linnaruumi sobituv. Pakutava arhitektuurse lahenduse mõte on mitmekesistada suurt mahtu ja olla kontaktis ümbritseva hoonestusega, kuid mitte kopeerida olemasolevate hoonete fassaadilahendusi. Mahuliselt on soov lõhkuda ehituslikult suurt plokki vormide ja värvidega, vastandada heledat tumedale. Eesmärk on luua korterelamu, mis oleks atraktiivne nii oma fassaadilt kui ka sisult ning pakkuda häid korterite planeeringuid. Kuna ümbritsev hoonestus on väga eriilmeline, siis naaberhoonete fassaadide stilistika ei pruugi mõjutada rajatavat ja hoone fassaad saabki olla omanäoline. Hoone fassaadide osas on kasutatud rangemaid ja mängulisemaid kujundusvõtteid, värvigammalt püütakse jääda tagasihoidlikuks. Hoone seinapindadesse on tehtud sisselõikeid lodžadena ja väljaulatuvust tekitatud rõdude ning päiksevarjudega.
Detailplaneeringuga lubatud maksimaalne hoonemaht on lahutatud kolmeks osaks: kaks kõrgemat ja tänavapoolne madal maht. Kõrgemad mahud on kujundatud üksteisega kontrastselt vastanduma, et jaotada hoonestusmaht saledamateks tükkideks. Lõunapoolsem osa on suurema klaasipinnaga, heledam, õhulisem, mängulisem ning põhjapoolsem osa tume, korrapärasema aknajaotusega ja energiatõhususe eesmärgil väiksema klaasipinnaga.
Tänavapoolse madalama mahu fassaadil esineb elemente mõlemalt tagumiselt osalt ning samuti lisab aktsenti nurgelised rõdud ja päikesevarjud. Hoone fassaadi põhitähelepanu koondub peasissepääsu kohal asuvale perforeeritud alumiiniumist dekoratsioonile, mille taga olevatest akendest paistev valgus tekitab omapärase visuaali.
Põhilisteks fassaadimaterjalideks on fassaadiplaat, betoon ning tume termopuit. Eenduvad päikesevarjud on kaetud komposiitplaatidega.